Ako to funguje?

Blue&Me™ technológia umožňuje ovládať váš mobil, MP3 prehrávač či navigáciu bez toho, aby ste pustili volant z ruky. Vďaka spojeniu cez Bluetooth vám zabezpečuje jednoduchší a bezpečnejší spôsob komunikácie v aute.

Telefonovanie a SMS
Spoločnosti Fiat Auto a Microsoft vyvinuli systém Blue&Me™ tak, aby ste si mohli maximálne užívať jazdu. Mobil, iPod aj navigáciu teraz môžete ovládať jednoducho hlasovým povelom alebo tlačidlami na volante. Telefonovanie a SMS Systém Blue&Me™ vám umožní prijať telefonický hovor, volať na čísla uložené v zozname telefónu alebo vypočuť si SMS správu cez hlasové povely vďaka systému handsfree so špeciálnou technológiou, ktorá bez nastavovania rozpozná váš hlas. Takto môžete spárovať až 5 rôznych telefónov, takže striedanie vodičov nie je problém.

Hudba
Vďaka Blue&Me™ môžete počúvať hudbu vo formátoch MP3, WMA a WAV jednoducho pripojením zariadenia so súbormi do zásuvky v palubnej priehradke. Systém podporuje ľubovoľné zariadenie USB – USB flash disk, MP3 prehrávač, novšie typy mobilných telefónov či dokonca iPod. Pesničky môžete vyhľadať a prehrať cez hlasové alebo ručné ovládanie na volante.

 

Navigácia
Navigácia Blue&Me™ TomTom je ďalším stupňom – spája technológiu Blue&Me™ s externou jednotkou navigácie TomTom, ktorá je umiestnená v pevnom držiaku na palubnej doske (tzv. My-port). Navigačné príkazy zadáte jednoducho a bezpečne cez hlasové povely alebo tlačidlami na volante. Ďalšou výhodou je integrácia s funkciami auta – na displeji navigácie je možné zobrazovať dáta vozidla a systém dokonca sám ponúkne navigácii najbližšiu čerpaciu stanicu v prípade nízkeho stavu paliva v nádrži. Navigáciu je pritom možné jednoducho vybrať a vziať so sebou.

eco:Drive
eco:Drive Ďalšie využitie systému Blue&Me™ ponúka inovatívny softvér eco:Drive, ktorého cieľom je naučiť vodičov jazdiť ekologickejšie. Analyzuje štýl jazdy a poskytuje – v reálnom čase – užitočné rady, ako optimalizovať spotrebu a znížiť dopad na životné prostredie v závislosti od typu cesty a dopravnej situácie.

Chcete ukážku?

Pozrite si video a ďalšie nájdete na http://www.blueandme.net


 

Aktuálne verzie softwaru

Aktuálna verzia Blue&Me™ je 6.0, stiahnete si ju tu. Inštrukcie k aktualizácii nájdete tu. Blue&Me™ je kompatibilný s väčšinou moderných telefónov vybavených technológiou Bluetooth. Zoznam mobilných telefónov nájdete tu.

Modely dostupné s technológiou Blue&Me™: