Komfort

Flexibilita a komfort

Pomocou posúvnych a samostatne sklopných zadných sedadiel je možné interiér 500L prispôsobiť cestujúcim doslova na mieru. Funkcia Fold&Tumble umožňuje sklopenie sedadiel tak, že je možné prevážať napríklad až 2,6 metrov dlhé predmety. S rodinou i priateľmi tak môžete výjsť v ústrety novým zážitkom.

Navyše stolíky v operadlách predných sedadiel umožňujú najmenším cestujúcim sa zabaviť počas cestovania. Pri navrhovaní interiéru Fiatu 500L sa designéri sústredili na optimalizáciu vnútorného priestoru. Napríklad na predných sedadlách je maximálna šírka na úrovni ramien 1456 mm a výška nad sedadlom dosahuje 1034 mm. Na zadných sedadlách je k dispozícii šírka 1387 mm a výška 993 mm.

Aerodynamika

Design zaobleného štvorca prispel i k zlepšeniu aerodynamickej efektivity. Koeficient odporu vzduchu Cx dosahuje hodnoty 0,30, čo je najnižšia hodnota v segmente MPV vozidiel.

Elektrický posiľňovač riadenia Dualdrive s tlačidlom City

Všetky modely 500L sa štandardne ponúkajú s elektrickým posiľňovačom riadenia Dualdrive, ktorý umožňuje výber z dvoch prevádzkových režimov.
Prvý zabezpečuje maximálne citlivé spojenie vodiča s autom, a je preto ideálny pre zmiešané cesty mimo mesta. Druhý režim sa volí tlačidlom City a je vhodný pre mestskú prevádzku a parkovacie manévre. Vyvíja väčší silový účinok a uľahčuje riadenie v prostredí charakteristickom potrebou častého a výrazného krútenia volantom.

V rýchlosti nad 35 km/h však posiľňovač riadenia poskytuje rovnaký účinok v oboch režimoch, pretože priama a rýchlejšia odozva volantu je pre vyššiu rýchlosť vhodnejšia. Je tak zabezpečená maximálna bezpečnosť i v prípade, že vodič ponechá zapnutý režim City aj vo vysokej rýchlosti.