500L Trekking

Nový 500L Trekking predstavuje nielen spojenie štýlu a atraktívneho módneho vzhľadu, ale aj funknčnosti a priestoru na vašich každodenných cestách.

Fiat 500L Trekking zosobňuje designovú špičku v rodine 500L, a to najmä vďaka precízne vypracovaným detailom v exteriéri aj interiéri s prvkami off-roadoveho vzhľadu v spojení bezpečnostnými prvkami SUV. Predstavuje tak vozidlo ideálne aj do mesta aj pre víkendové radovánky s rodinou.

Nový Fiat 500L Trekking je určený pre prakticky založených užívateľov, ktorí chcú mať módne, štýlové a priestorné auto a jazdiť nielen v meste, ale aj v teréne.

 

Štýlový off-roadový vzhľad kombinuje s chytrým pohonom predných kolies, ktorý vďaka inovatívnemu systému kontroly trakcie Traction+ zlepšuje ovládateľnosť v ťažkom a klzkom teréne a poskytuje výnimočné schopnosti rozjazdu do kopca. To všetko bez straty priestrannosti a praktickosti radu 500L.

Pre zdôraznenie off-roadového charakteru ponúka Fiat 500L Trekking v štandarde špecifické nárazníky s ochrannými lištami, ktoré vozidlu dodávajú robustnejší vzhľad, a tiež väčšiu svetlú výšku 145mm dovoľujúcu jazdu aj po veľmi nerovnom povrchu. K štandardnej výbave patria aj nové 17palcové zliatinové kolesá s diamantovým spracovaním povrchu.

Traction+

Kľúčovým prvkom novej verzie Fiat 500L Trekking je štandardne ponúkaný systém Traction+. Tento inovatívny systém riadenia trakcie zlepšuje ovládateľnosť na ťažkom klzkom povrchu pri nižších prevádzkových nákladoch než konvenčný pohon 4x4. Nový systém Traction+ využíva už existujúci hardware vozidla, konkrétne systém elektronickej kontroly stability ESP, ale v oveľa väčšom rozsahu. Vďaka špeciálnemu algoritmu kontroly a ovládania brzdového systému riadiaca jednotka elektronicky simuluje funkciu samozverného elektromechanického diferenciálu. Optimalizácia softvéru a skutočnosť, že brzdná sila pôsobí cez normálny (hydraulický) brzdový okruh, robia činnosť celého systému ešte pokrokovejším, ako sú konvenčné samozverné diferenciály. Hoci sú výkony oboch riešení porovnateľné, Traction+ je omnoho ľahší. Systém ovládaný tlačidlom na prístrojovom paneli je pritom aktívny v rýchlostiach do 30 km/h. Viac o systéme traction+ tu. 

Zostavte si svoj nový 500L Trekking