Skip to content Skip to navigation
Placeholder image

ELEKTRICKÉ FUNKCIE

NAVRHNUTÉ PRE MESTO

Autonómia pokryje každodenné jazdy v meste: do práce, telocvične a späť domov vďaka dojazdu až 320 km*. Pri jazde v mestskej premávke sa dojazd zvýši až na pôsobivých 458 km.

DOJAZD WLTP

0 KM

MESTSKÁ PREMÁVKA

0 KM

REŽIM SHERPA

REŽIM SHERPA

Na výber budete mať režim Sherpa. Ide o inteligentné nastavenie, ktoré kontroluje prevádzku vozidla a umožňuje ušetriť energiu a presne vypočítať, ako sa dostať do cieľa pri optimalizácii parametrov vozidla: napríklad nabíjačka mobilného telefónu, klimatizácia, rýchlostný limit alebo zrýchlenie.

RÝCHLODOBÍJANIE

Nová 500 «la Prima» môže využiť rýchlodobíjanie 85 kW, čo umožní dobitie batérie pre celodennú jazdu
(50 km) za 5 minút, zatiaľ čo nabitie na 80% zaberie 35 minút. Vzhľadom k tomu, že rýchlonabíjanie bude štandardom, budete ho môcť využiť u akejkoľvek rýchlonabíjacej verejnej stanice. Súčasťou výbavy bude dobíjací kábel Mode 3 umožňujúci rýchlodobíjanie.

RÝCHLODOBÍJANIE 85 KW
50 km ZA 5 MINÚT
80% ZA 35 MINÚT

ŠPECIFICKÉ OVLÁDANIE VOZIDLA

ŠPECIFICKÉ OVLÁDANIE VOZIDLA

Nová 500 «la Prima» ponúka jazdu, ktorá umožňuje pomocou jedného pedálu ovládať tak ako zrýchľovanie, tak i spomaľovanie. Kedykoľvek vodič zloží nohu z pedála, vozidlo začne spomaľovať, pričom kinetická energia sa premení na elektrickú, ktorá sa následne využije pre dobíjanie batérie. Vozidlo rovnako disponuje i druhým pedálom, ktorý umožňuje brzdenie vozidla.

KOMPLETNÁ SADA RIEŠENÍ DOBÍJANIA
PRE JEDNODUCHÉ DOBÍJANIE V DOMÁCICH PODMIENKACH
  • Súčasťou voliteľných prvkov vozidla bude exkluzívny nástenný box easyWallbox s káblom Mode 3, ktorý umožní vytvorenie vlastnej domácej dobíjacie stanice. Vozidlo bude vybavené Plug & Play technológiou, ktorá nevyžaduje žiadnu inštaláciu a rozhranie Bluetooth pre kontrolu stavu batérie. Stanica easyWallbox má stabilizovaný elektrický systém zabraňujúci výpadkom energie v domácnosti. Pokiaľ ho upgradujete na 7 kW verziu, chystaná 500 «la Prima» sa dobije za polovičný čas.
PRE JEDNODUCHÉ DOBÍJANIE MIMO DOMOV
  • Úplne bez obáv môžete byť, aj keď nie ste doma: kábel Mode 3 budete môcť využiť na dobíjanie svojej 500 «la Prima» aj na štandardných a rýchlych verejných dobíjacích staniciach a parkovacích miestach.

Fotografie sú iba ilustratívne. Predaj vozidiel je plánovaný na začiatok roka 2021.

Fotografie sú iba ilustratívne. Predaj vozidiel je plánovaný na začiatok roka 2021.

* Homologizácia WLTP: uvedené hodnoty dojazdu na elektrický pohon sú predbežné a boli stanovené na základe testovacieho protokolu WLTP. Predbežné hodnoty sa môžu líšiť od konečných oficiálnych hodnôt schváleného typu. Každodenné používanie sa môže líšiť a závisí od rôznych faktorov a konfigurácie vozidla: napríklad individuálny štýl jazdy, charakteristika trasy, vonkajšia teplota, použitie klimatizácie/kúrenia, chladenie a stav batérie.