Nový Fiat 500L S-Design, športové emócie pre mladé rodiny

  • Špeciálna edícia Fiat 500L S-Design je posledným prírastkom v rodine Fiat S-Design, ktorá už zahŕňa modely 500X, Tipo hatchback a 124 Spider.
  • Edícia 500L S-Design je určená mladým a metropolitne založeným zákazníkom a zvýrazňuje dynamickú povahu radu 500L.
  • Nový model 500L S-Design vychádza z verzie Cross. Využíva vyššiu výšku, športový vzhľad, exkluzívny matne bronzový odtieň karosérie s lesklo čiernou strechou, doplnky z Myronu, dvojtónové 17palcové zliatinové kolesá a športový interiér.
  • Vysoko pokročilá konektivita vďaka systému UconnectTM 7" HD LIVE s dotykovou obrazovkou a funkciami Apple CarPlay a Android AUTOTM.
  • Účinné zážihové a dieselové motorizácie spĺňajúce emisnú normu Euro 6/D.
  • Fiat 500L S-Design má všetky atribúty na to, aby nadviazal na doterajší úspech radu 500L, ktorý bol na trh uvedený v roku 2012 a už päť rokov po sebe sa drží na vrchole svojho segmentu.

 

Športovosť a výrazný štýl do mestských ulíc. Ponuku značky Fiat rozširuje model 500L S-Design. Nová špeciálna edícia skúma nové možnosti filozofie Cool & Capable a dopĺňa rodinu vozidiel S-Design, ktoré sú charakteristické exkluzivitou, dynamikou a osobitosťou.

Nová interpretácia crossoveru 500L vychádza z verzie Cross a je navrhnutá pre únik od každodennej rutiny. Vyniká nezameniteľným športovým vzhľadom a bohatou štandardnou výbavou. Fiat 500L S-Design rešpektuje ikonický štýl modelu 500 a je riešením pre všetky mladé rodiny túžiace po dynamike a konektivite.

Nový model 500L S-Design je posledným prírastkom v rodine, ktorá sa v posledných mesiacoch významným spôsobom podieľa na predajnom mixe radov 500X, Tipo a 124 Spider. Model 500L S-Design je ideálnym vozidlom pre mužov, ktorí sa zaujímajú o módu a nové technológie v oblasti konektivity.

Z vonkajšieho pohľadu je nová edícia charakteristická kombináciou vzhľadu Cross, vyššej svetlej výšky, exkluzívneho matného bronzového odtieňa karosérie, lesklo čiernej strechy a pôsobivej povrchovej úpravy Myron. Tá bola použitá pre bočné lišty, kľučky dverí, kryty vonkajších spätných zrkadiel, rámčeky koncových svetiel, ochrannú prednú časť a masku chladiča, ako aj 17palcové dvojtónová kolesá, kde je kombinovaná s lesklo čiernym odtieňom. Vzhľad karosérie modelu 500L S-Design dopĺňajú hmlové svetlá a zadné zatmavené okná. Športový duch je zjavný aj v interiéri, ktorému vládne matne čierny textúrovaný prístrojový panel s logom 500 v medenom odtieni a špeciálne čierne textilné čalúnenie S-Design. Jedná sa o veľmi osobité prvky, ktoré nepochybne prispejú k ďalšiemu úspechu radu 500L. Od svojho uvedenia na trh v roku 2012 je model 500L na vrchole svojho segmentu a v Taliansku dokonca absolútnym lídrom kategórie. O kvalitách modelu svedčí aj päťstotisíc vyrobených vozidiel. V súčasnej dobe je model lídrom segmentu v Taliansku, Srbsku a Turecku a radí sa medzi tri najúspešnejšie modely segmentu v Španielsku, Francúzsku, Švajčiarsku, Belgicku, Dánsku, Portugalsku a Grécku.

Odvážny vzhľad modelu 500L S-Design podporuje bohatá štandardná výbava zahŕňajúca ABS, ESP, šesť airbagov, tempomat, multifunkčný volant čalúnený technickou kožou, 3,5palcový farebný TFT displej medzi kontrolnými ukazovateľmi, zadné sedadlá delené v pomere 60/40 a LED svetlá denného svietenia. Fiat 500L S-Design ponúka najnovšiu generáciu infotelematického systému UconnectTM 7" HD LIVE s dotykovou obrazovkou a funkciami zrkadlenia chytrého telefónu Apple CarPlay a Android AutoTM.

 

Športovosť a osobitosť na prvý pohľad

Model 500L S-Design je zameraný na mladú a metropolitne založenú klientelu, ktorú oslní exkluzívnym matne bronzovým odtieňom karosérie v kombinácii s lesklo čiernou strechou. Karosériu zušľachťujú početné doplnky s povrchovou úpravou Myron. Jedná sa o bočné lišty, kľučky dverí, fúziky na prednej časti, rámčeky zadných koncových svetiel, lištu na zadných výklopných dverách a kryty vonkajších spätných zrkadiel. Športový vzhľad novej špeciálnej edície umocňujú zatmavené zadné okná a 17palcové dvojtónové zliatinové kolesá v kombinácii Myronu a lesklo čierneho odtieňa.

Elegantný a zároveň športový štýl pokračuje v interiéri, ktorý je charakteristický radom tmavých doplnkov vrátane matne čierneho textúrovaného prístrojového panela s logom 500 v medenom odtieni. Priestor pre cestujúcich je osobitejší vďaka špeciálnym sedadlám S-Design v kombinácii čiernej textílie a čalúnenia Scuba s dvojitým prešívaním a medeným logom 500. Na želanie sú k dispozícii aj sedadlá s čiernymi koženými vložkami, ktoré interiéru dodávajú ďalší dotyk elegancie a svieži a moderný vzhľad.

Okrem exkluzívnej dvojtónovej karosérie v matne bronzovom odtieni s lesklo čiernou strechou je nový Fiat 500L S-Design k dispozícii aj v odtieňoch biela Gelato, bronzová Donatello, sivá Moda, zelená Toscana (všetky s kombinácii s lesklo čiernou strechou) a čierna.

 

UconnectTM 7" HD LIVE s funkciami Apple CarPlay a Android AutoTM

Vytváranie inteligentných riešení, ktoré zjednodušujú a zlepšujú život na palube a sú dostupné všetkým predstavuje základnú filozofiu a poslanie značky Fiat. Nový model 500L S-Design nie je výnimkou. V štandardnej výbave ponúka systém Uconnect 7" HD LIVE s dotykovou obrazovkou a funkciami Apple CarPlay a Android AUTOTM. Ide o verziu vytvorenú pre zákazníkov, ktorí sa zaujímajú o konektivitu a posledné trendy na poli infotelematických systémov. Na želanie sú k dispozícii aj inovatívne služby Mopar® Connect, ktoré kombinujú diaľkové asistenčné služby a ovládanie pre zabezpečenie pokoja mysle počas jazdy a nepretržitú diaľkovú kontrolu prostredníctvom chytrého telefónu.

Nová generácia infotelematického systému UconnectTM využíva 7palcovú dotykovú obrazovku s vysokým rozlíšením, rozhranie Bluetooth, funkciu audio streaming, čítačku textových správ, rozpoznávanie hlasu, vstupy AUX a USB s integráciu iPod a tiež ovládanie na volante. Na želanie je k dispozícii aj prepracovaná parkovacia kamera ponúkajúca vysoko ostrý obraz a dynamické navádzanie, ako aj integrovaná navigácia TomTom s mapovými podkladmi 3D a IQ Routes. Navigácia je vždy aktualizovaná vďaka službám Mopar® Map Care. Jedná sa o služby FCA, ktoré sú súčasťou kúpnej ceny alebo navigácie vozidla a ponúkajú aktualizáciu mapových podkladov priamo z oficiálnych internetových stránok.

Užívatelia sa môžu pripojiť k službám UconnectTM LIVE po stiahnutí bezplatnej aplikácie UconnectTM LIVE z App Store alebo Google Play Store do svojho chytrého telefónu. To im umožní naplno rozvinúť výhody služieb UconnectTM LIVE, ktoré zahŕňajú streamovanie hudby z kanálov Deezer a TuneIn, čítanie noviniek z Reuters, navigáciu TomTom LIVE, a navyše môžu zostať v kontakte s priateľmi na facebooku alebo twitteri. Prostredníctvom aplikácií eco:Drive a my:Car potom budú mať prevádzkové náklady a dopad svojej jazdy na životné prostredie vždy pod kontrolou.

Inovatívnym prvkom systému UconnectTM je integrácia Apple CarPlay - najchytrejšieho a najbezpečnejšieho spôsobu použitia iPhonu vo vozidle - a kompatibilita s Android AutoTM, ktorá umožňuje využiť všetky funkcie Google.

Apple CarPlay zobrazuje smerové inštrukcie optimalizované podľa aktuálnej dopravy a je možné ho použiť aj na telefonovanie, odosielanie a prijímanie textových správ či prehrávanie hudby. To všetko pri zachovaní maximálnej sústredenosti na jazdu. Stačí pripojiť iPhone a vyraziť na cestu.

Apple CarPlay tiež spolupracuje s ostatnými aplikáciami v zariadení iPhone, akými sú obľúbená hudba, správy či hlasové aplikácie. CarPlay využíva hlasové ovládanie Siri a je špeciálne navrhnutý pre jeho využitie počas jazdy.

Systém je tiež kompatibilný s Android AutoTM, vďaka čomu umožňuje pokračovať v práci s aplikáciami Android vo vozidle. Aplikácie a služby chytrého telefónu sa zrkadlia na centrálnej obrazovke vozidla. Vodič môže ovládať Google MapsTM a získať smerové inštrukcie alebo pristupovať k hudobným súborom, multimediálnemu obsahu či obľúbeným aplikáciám v chytrom telefóne. Jednoduchá a okamžitá interakcia s kompatibilnými zariadeniami zaručuje pohodlie a bezpečnosť, čo sa odráža vo vysokej úrovni pobytu na palube, ako aj lepšej ergonómii.

Po pripojení chytrého telefónu s operačným systémom Android k infotelematickému systému vozidla sa aplikácie Android zobrazia na obrazovke vozidla. Pre ďalšie informácie navštívte stránky support.google.com/androidauto.

 

Android Auto, Google Play a Google Maps sú ochranné známky spoločnosti Google LLC.

Apple CarPlay je registrovanou ochrannou známkou spoločnosti Apple Inc.

 

Účinné a vysoko výkonné motory plniace emisnú normu Euro 6/D

V súlade s prísnejšími emisnými predpismi Euro 6/D zavádza Fiat 500L S-Design nový rad motorizácií. Ten zahŕňa zážihový motor 1.4 Fire s výkonom 95 k v kombinácii s 6stupňovou manuálnou prevodovkou, dieselový preplňovaný motor 1.3 MultiJet II s výkonom 95 k s manuálnou alebo robotizovanou prevodovkou Dualogic alebo dieselový preplňovaný motor 1.6 MultiJet II s výkonom 120 k, v spojení s manuálnou prevodovkou.

Motor 1.4 Fire s výkonom 95 k dostal aktualizovaný softvér pre splnenie nových emisných predpisov. Dieselové motory sú vybavené novým systémom selektívnej katalytickej redukcie SCR (Selective Catalytic Reduction) využívajúcim vstrekovanie činidla AdBlue* (roztok, ktorý tvorí z 32,5% močovina a z 67,5% destilovaná voda) pre redukciu oxidov dusíka (NOx), a filter pevných častíc DPF (Diesel Particulate Filter) pre zníženie pevných častíc, to všetko v jednom riešení. Výsledkom tejto technológie je najvyššia ohľaduplnosť k životnému prostrediu, akú dnes dieselové motory dokážu ponúknuť, navyše bez akéhokoľvek kompromisu k výkonu.

Krivky výkonu a krútiaceho momentu potvrdzujú výnimočnosť rodiny MultiJet II, ktorá bola vždy charakteristická vysokým krútiacim momentom v nízkych otáčkach. Túto výhodu si zachováva aj najnovšia generácia motorov. Motor 1.3 MultiJet II poskytuje výkon 95 k a najvyšší krútiaci moment 200 Nm pri 1500 ot./min, zatiaľ čo motor 1.6 MultiJet II poskytuje výkon 120 k a krútiaci moment 320 Nm pri 1750 ot.min.