Pôsobivá premiéra nového Fiatu 500X v Národnom múzeu kinematografie a oficiálne oznámenie mena novej rodiny preplňovaných motorov FireFly

Nový Fiat 500X sa medzinárodnej tlači predstavil vo fascinujúcich priestoroch Národného múzea kinematografie, ktoré od roku 2000 sídli v turínskej budove Mole Antonelliana. Dôkazom, že ide o mimoriadnu udalosť bola aj večerná projekcia loga 500X na vežu filmového múzea, ktorá je dominantou mesta Turín už viac ako sto rokov. Súčasne potvrdzuje aj tesné puto medzi mestom Turín, značkou Fiat a svetom filmu.

Počas prezentácie oznámil Luca Napolitano, riaditeľ značiek Fiat a Abarth pre región EMEA, aj meno novej rodiny motorov FireFly a dvoch nových pohonných jednotiek - FireFly Turbo 1.0 a FireFly Turbo 1.3. Tieto motory sa objavujú u modelu značky Fiat úplne prvýkrát. Jedná sa o dvojicu veľmi účinných a inovatívnych motorov, ktoré sú dôkazom konštrukčnej výnimočnosti skupiny FCA. Nové motory, rovnako ako ich súrodenci rodiny FireFly predstavujú v súčasnosti najkompaktnejší a najčistejší zdroj energie, ktorý značka Fiat ponúka.


Pri tejto príležitosti značka Fiat predstavila aj špeciálne internetové stránky www.new-fiat500x-press.com/, ktoré zahŕňajú tlačové správy, špecifikácie, videá a fotografie nového modelu 500X vo vysokom rozlíšení.