Výkon a bezpečnosť

Benzínový 0,9 TwinAir 85 k motor so systémom Start & Stop

Panda 4x4 prichádza s motorom TwinAir, výkonnou pohonnou jednotkou, ktorá zahŕňa významné inovácie vyvinuté spoločnosťou Fiat pre zážihové motory. Motor je výsledkom technológie znižovania veľkosti, ktorá redukuje objem valcov, počet valcov a rozmery motora. Toto významne znižuje spotrebu paliva a emisie (až o 30 %), zatiaľ čo turbodúchadlo zabezpečuje rovnaký výkon a vlastnosti.

85

Max. Výkon

Kw (Hp) pri Ot/Min.

63 (85) pri 5500/
57 (77,5) 5500*

145

Max. Krútiaci Moment

Nm pri Ot/Min.

145 (14,8) pri 1900/
100 (10,2) 2000*

163

Max. Rýchlosť

(km/h)

12,8

Zrýchlenie

(Sek.) – 0-100 Km/H

5,4

Spotreba Paliva

(L/100 KM)

5,4 - 5,7 Kombinovaná Prevádzka

123

Emisie  CO2

(G/KM)

123 - 130

*v režime ECO

Emisná norma

Euro 6d-TEMP

K dispozícii so

6-stupňová manuálna prevodovka

Bezpečná okolo mesta

Panda 4x4 má terénneho ducha, ale vie, ako sa správať aj v meste, a navyše ju môžete vybaviť systémom autonómneho núdzového brzdenia (AEB).
Radarový snímač v prednom nárazníku detekuje pri rýchlostiach do 30 km/h vzdialenosť od vozidla idúceho vpredu alebo prekážok a v prípade potreby aktivuje systém AEB, ktorý zabráni kolízii alebo ju zmierni.

Panda 4x4 – ovládanie bŕzd v meste

Nech sú podmienky akékoľvek…

Vďaka zaveseniu McPherson vpredu a vzájomne prepojených kolies vzadu ponúka model Panda 4x4 skvelú manévrovateľnosť. A s celoročnými pneumatikami M + S vás nič nezastaví, bez ohľadu na počasie.

Fiat Panda 4x4 – Pneumatiky M+S, zavesenie McPherson

Hľadáte stabilitu?

Systém ESC Pandy 4x4 zahŕňa systém ABS, ktorý zabraňuje zablokovaniu kolies počas brzdenia, preto nikdy nestratíte kontrolu nad vedením vozidla ani sa neodkloníte od správnej cesty.

Fiat Panda 4x4 - ABS ESC

Maximálna kontrola. Všade.

Panda 4x4 sa hodí do všetkých typov terénu: za podmienok nízkej priľnavosti zabraňuje systém ASR predným kolesám prekĺzavať počas akcelerácie a decelerácie, zatiaľ čo systém ELD posiela krútiaci moment kolesám, ktoré majú najväčšiu ťažnú silu.

Fiat Panda 4x4 - ASR ELD

4x4 bezpečnosť 

Airbagy vodiča a spolujazdca, elektronická kontrola stability (ESC), ABS, ASR, ELD, AEB: s Pandou 4x4 získate úroveň bezpečnosti superhrdinov.

Fiat Panda 4x4 - bezpečnosť

Žiadne obavy, je to Panda 4x4

Nikto sa o vašu rodinu nepostará lepšie ako rad vozidiel Panda. Súčasťou štandardnej výbavy sú dva predné a dva hlavové airbagy a za príplatok si možno zaobstarať ešte dva okenné airbagy. Všetky airbagy vozidla Panda sú navrhnuté tak, aby zaručili najvyššiu úroveň bezpečnosti pre všetkých cestujúcich. Predné opierky hlavy sú vybavené ochranou „anti-whiplash“ na zabránenie poranenia krčnej chrbtice pri náraze. Zadné sedadlá sú vybavené úchytkami detských sedačiek so systémom IsoFix, aby aj tí najmenší cestujúci zostali v bezpečí.

Fiat Panda 4x4 - airbagy

Aktívne opierky hlavy

Panda 4x4 naozaj myslí na všetko, preto sú predné opierky hlavy vybavené ochranou „anti-whiplash“ na zabránenie poranenia krčnej chrbtice pri náraze.

Systém proti nadmernému natiahnutiu/ohnutiu krku Pandy 4x4 - systém anti-whiplash

Stabilná na všetkých terénoch

Bezproblémové riadenie: vaša rodina je v maximálnom možnom bezpečí. S Pandou budete mať vďaka elektronickému systému riadenia stability (ESC), ktorý zahŕňa ABS, EDB, BAS, a funkcii Hill holder, ktorá pomáha pri rozjazde do kopca, dokonalú kontrolu pri núdzových manévroch alebo na šmykľavom povrchu.

Fiat Panda 4x4 - ESC

Vytrvalosť 4x4

Panda 4x4 je vybavená automaticky pripojiteľným pohonom všetkých kolies, ktorý rozdeľuje krútiaci moment medzi nápravy úmerne danej situácii.
Vďaka elektronickej uzávierke diferenciálu (ELD) si dokáže poradiť aj v tých najťažších situáciách. Zabrzdí pretáčajúce sa koleso a prenesie krútiaci moment na koleso s lepšou trakciou.

Fiat Panda 4x4 – pohon na všetky kolesá