Skip to content Skip to navigation

Výkon a bezpečnosť

Panda – Benzínový 0,9 litrový 85 k TwinAir motor so systémom Start & Stop

Cross 4x4 je vybavený motorom TwinAir, vysokovýkonnou hnacou jednotkou obsahujúcou hlavné inovácie, ktoré vyvinul Fiat pre benzínové motory. Motor je výsledkom technológie znižovania nákladov, ktorá zmenšuje objem valcov, počet valcov a rozmery motora. Drasticky znižuje spotrebu paliva a emisie ( až o 30 %), zatiaľ čo turbodúchadlo zaisťuje tú istú výkonnosť a energiu.

85

EC MAX. VÝKON

KW (HP) PRI OT/MIN.

66,2 (85) @ 5500/
57 (77,5) 5500*

145

EC MAX. KRÚTIACI MOMENT

NM PRI OT./MIN

145 (14,8) @ 1900/
100 (10,2) 1900*

164

MAX. RÝCHLOSŤ

(KM/H)

12,7

ZRÝCHLENIE

(SEK.) - 0/100 KM/H

5,4

SPOTREBA

(L/100 KM) SMERNICA 2004/3/EC

5,4 - 5,7 KOMBINOVANÁ PREVÁDZKA

123

EMISIE CO2

(G/KM)

123 – 130

*v režime ECO

Norma pre emisie motora

Euro 6d-TEMP

K dispozícii s

6-stupňovou manuálnou prevodovkou

Bezpečnosť modelu Cross

6 airbagov, elektronická kontrola stability (ESC), ABS, ASR, ELD, systém autonómneho núdzového brzdenia (AEB): s Pandou Cross 4x4 získate rozsiahlu úroveň bezpečnosti.

 

Fiat Panda Cross 4x4 - bezpečnosť

Žiadne obavy, je to Panda Cross 4x4

Nikto sa o vašu rodinu nepostará lepšie ako rad vozidiel Panda. Preto je Panda Cross 4x4 štandardne vybavená 6 airbagmi: airbagmi vodiča, spolujazdca, bočnými a okennými airbagmi.

Preto Panda Cross 4x4 má až 6 airbagov ako štandard: u vodiča, spolucestujúceho a na prednej strane.

Aktívne opierky hlavy

Panda Cross 4x4 naozaj myslí na všetko, preto je na predných opierkach hlavy vybavená systémom „anti-whiplash“, ktorý slúži na zabránenie poraneniu krčnej chrbtice pri náraze zozadu.

Panda Cross 4x4 – bezpečnosť proti hyperextenzii krku

Niet cesty, s ktorou by sa nevyrovnala

Jazdenie bez obáv: vaša rodina je v maximálnom možnom bezpečí. S Pandou budete mať vďaka elektronickému systému riadenia stability (ESC), ktorý zahŕňa ABS, EDB, BAS a asistenta rozjazdu do kopca (Hill Holder), dokonalú kontrolu nad vozidlom pri núdzových manévroch alebo na šmykľavom povrchu.

ESC automobilu Fiat Panda Cross 4x4

Terénna vytrvalosť

Systém pohonu Pandy Cross 4x4, krútiaci moment podľa potreby, využíva dva diferenciály a elektronicky riadené pripojenie, ktoré rovnomerne a proporcionálne posiela krútiaci moment na obe nápravy. Vďaka nájazdovému uhla 24° a elektronickej uzávierke diferenciálu (ELD) neexistuje žiadny kopec, na ktorý by Panda Cross 4x4 nevyšla.

Fiat Panda Cross 4x4 - pohon

Maximálna kontrola. Všade.

Panda Cross 4x4 sa hodí na všetky typy terénov: systém ASR zabraňuje, aby predné kolesá pri zrýchlení a spomalení v podmienkach s nízkou priľnavosťou preklzávali, zatiaľ čo systém ELD vyšle krútiaci moment na kolesá, ktoré majú najväčšiu trakciu.

Fiat Panda Cross 4x4 ASR ELD

Bezpečne po meste

Panda Cross 4x4 vie, ako sa správať v teréne a okolí mesta. Preto je vybavená systémom autonómneho núdzového brzdenia, ktorý detekuje riziko zrážky s prekážkou alebo iným vozidlom a prichádza na pomoc s automatickým núdzovým zastavením.

Panda Cross 4x4 – ovládanie bŕzd v meste

Nech sú podmienky akékoľvek…

Vďaka zaveseniu McPherson vpredu a vzájomne prepojených kolies vzadu ponúka model Panda Cross 4x4 skvelú manévrovateľnosť. A so špeciálnymi celoročnými pneumatikami M + S vás nič nezastaví, bez ohľadu na počasie.

Panda Cross 4x4 – pneumatiky M+S, zavesenie McPherson

Pripravená na čokoľvek

Volič jazdných režimov s 3 režimami vám neustále poskytuje maximálne bezpečie:
AUTO: Na automatické riadenie trakcie obidvoch náprav v závislosti od podmienok priľnavosti.
OFF-ROAD: Na permanentné zapnutie pohonu všetkých kolies s rozdelením krútiaceho momentu na nápravy v závislosti od trakcie kolies, to všetko vďaka elektronickej uzávierke diferenciálu ELD.
HILL DESCENT CONTROL: Umožňuje zdolávanie mimoriadne strmých svahov vrátane nerovného povrchu.

Fiat Panda Cross 4x4 – volič režimov jazdy

Bezpečnosť pri jazde z kopca

Systém Hill Descent Control umožňuje zdolávanie mimoriadne strmých svahov vrátane nerovného povrchu, a to automatickým riadením bŕzd a rýchlosti vozidla.

Fiat Panda Cross 4x4 – volič režimov jazdy