Skip to content Skip to navigation

História Fiat

Navrhovanie vozidiel na budovanie budúcnosti,
výroba vozidiel pre dizajn budúcnosti.

Zistiť viac

Viac ako 100 rokov na štyroch kolesách. Vždy v pohybe.

Začali sme v roku 1899 s modelom 3½ HP. V tom istom roku, presne 11. júla, vznikla prvá automobilka v Taliansku s názvom Fabbrica Italiana Automobili Torino.

Projekt História

alt-image1

Myšlienky sú sila, ktorá poháňa dizajnérov: myšlienky pokroku, inovácií a budúcnosti.

Prvá z nich prišla v lete roku 1899 s modelom 3½ HP, z ktorého sa vyrobilo iba 24 kusov, a to spolu 150 zamestnancami turínskej automobilovej továrne, jedinej v Taliansku.

Nadšenie, ktoré viedlo vizionárov tej doby, vytvorilo spoločnosť, ktorá zdedila nadšenie, know-how a skúsenosti, vďaka čomu mohla pretrvať do súčasnosti.

alt-image1

Počas viac ako sto rokov sa toho odohralo veľa: od modelu 500 cez Uno a X1/9 po nový roadster 124 Spider. A snaha propagovať každý z týchto modelov, od klasických vozidiel Fiat po najnovšie modely, viedla k vytvoreniu projektu Fiat Heritage: ide o projekt, ktorý rozpráva príbeh o automobiloch, histórii a kľúčových postavách sveta Fiat.

Projekt, ktorý prekonáva svet jednej značky, do hĺbky analyzuje všetky udalosti, ktoré sa v priebehu rokov stali. A to nielen v rámci značky Fiat, ale aj ostatných značiek skupiny FCA. Je to príbeh, ktorý krok za krokom, míľu za míľou sleduje spoločné hodnoty a jedinečnú vášeň, ktorá dodala miliónom ľudí mobilitu a robí to dodnes, s rovnakou vášňou ako vtedy.