Nový Fiat 500 Collezione ponúka štýl pre všetky ročné obdobia

  • S príchodom jesene predstavuje značka Fiat nový model 500 Collezione. Táto špeciálna edícia s exkluzívnymi kombináciami farieb a materiálov je venovaná najfarebnejšiemu ročnému obdobiu.
  • Pre komerčné uvedenie na trh vznikla nová televízna reklamná kampaň, na ktorej značka Fiat spolupracovala s magazínom L'Uomo Vogue, ktorý je viac ako 50 rokov lídrom na medzinárodnej módnej scéne.
  • Nový Fiat 500 Collezione je k dispozícii v dvoch karosárskych verziách, kabriolet ahatchback, so štandardne dodávanou presklenou strechou. Novinka sa môže pochváliť exkluzívnym štýlom, širokou paletou okúzľujúcich nových farieb, akou je aj dvojtónový odtieň Brunello, atraktívnym textilným čalúnením, medeným odtieňom kolies a chrómovaným nápisom Collezione na veku batožinového priestoru.
  • Ikonický Fiat 500 je teraz globálnejší než kedykoľvek predtým. Osem z desiatich vyrobených vozidiel je predaných mimo Taliansko.
  • V jedenástom roku života zaznamenal Fiat 500 na európskom trhu za obdobie január až august 142 000 predaných vozidiel (Fiat 500 a Abarth 500), čím dosiahol najlepších ôsmich mesiacov za celú svoju históriu a prekonal svoj doterajší predajný rekord.
  • Fiat 500 je lídrom európskeho segmentu A. V 16 európskych krajinách sa umiestnil v prvej trojici najpredávanejších vozidiel daného segmentu.
  • Od roku 1957 bolo predaných vyše šesť miliónov vozidiel, pričom dva milióny pripadajú na posledných desať rokov.
  • Fiat 500 Collezione je možné u predajcov značky Fiat objednávať od 13. októbra za ceny začínajúce na 13160 eur.

 

Fiat 500 drží krok s najnovšími trendmi a zároveň nikdy nevychádza z módy, čo prispieva k jeho jedinečnosti. Teraz prichádza v novom prevedení, a pritom je stále autentický a stále je to tá päťstovka ako predtým. Po špeciálnej jarnej edícii predstavenej na poslednom autosalóne v Ženeve sa teraz vo svetovej premiére predstavuje nový Fiat 500 Collezione, ktorý je venovaný jeseni. Aj táto špeciálna edícia oslavuje štýl, dizajn, ikonickosť a nenapodobiteľnú osobitosť nadčasového symbolu talianskej elegancie a tvorivosti. Kombinácia farieb, materiálov a detailov osloví každého, kto chce vyniknúť prostredníctvom výrazného štýlu, miluje moderný vzhľad a štýl bez akýchkoľvek kompromisov. Zákazníci túžiaci po konektivite, zábave a mestskom štýle sú vítaní vo všetkých showroomoch značky Fiat, aby sa bližšie zoznámili s detailmi tejto novej špeciálnej edície.

 

Pre komerčné uvedenie na trh vznikla nová reklamná kampaň „New 500 Collezione, styled by L'Uomo Vogue", a to v spolupráci agentúry Leo Burnett a predného medzinárodného pánskeho módneho magazínu. Táto kampaň predstavuje začiatok novej kapitoly v móde a prepája dve značky, Fiat 500 a L'Uomo Vogue, ktoré píšu históriu vo svojich oblastiach.

 

Nie je to prvýkrát, kedy sa Fiat 500 spája so svetom módy. Jeho dizajn inšpiroval umelcov a módnych štylistov, ktorí mu dodali rad elegantných, exkluzívnych a športových interpretácií, a vytvorili nezabudnuteľné špeciálne edície dokazujúce, že toto milované, vzrušujúce a stále prekvapujúce vozidlo dokáže prepojiť aj takto vzdialené svety kreativity. Z mnohých špeciálnych edícií zaslúži zmienku predovšetkým tá prvá, Fiat 500 by Diesel, ktorá bola predstavená presne pred desiatimi rokmi. Nasledovali ju 500C by Gucci v roku 2011, 500 Riva v roku 2016 a 500-60esimo a Anniversario v roku 2017, ktoré vznikli v rámci osláv šesťdesiatych narodenín Fiatu 500. Prostredníctvom týchto verzií zmenil Fiat 500 tradičné pravidlá trhu a ukázal, že aj takto malé vozidlo môže mať celý rad foriem vyjadrenia, ktoré napriek výrazným odlišnostiam zaznamenali rovnaký úspech. Nový Fiat 500 Collezione nahrádza model predstavený na jar tohto roku. Podobne ako najprestížnejšie módne domy aj Fiat 500 predstavuje dve módne kolekcie, ktoré sú určené pre rôzne ročné obdobia.

 

Nová paleta zvodných elegantných odtieňov

Nový Fiat 500 Collezione je k dispozícii vo verzii hatchback so štandardnou presklenou strechou alebo v exkluzívnom vyhotovení kabriolet so sivou látkovou strechou. Pochváliť sa môže jedinečnými a originálnymi farbami karosérie, napríklad v kombinácii odtieňov Opera Burgundy a sivá Carrara nesúcj názov „Brunello" a pripomínajúcej čaro módy a farby jesene. Vozidlo je k dispozícii tiež v jednotónových farebných prevedeniach Opera Burgundy, sivá Carrara a čierna Vesuvio. Vôbec prvýkrát sa u tejto špeciálnej edície objavuje nový sivý odtieň Cortina. Vzhľad zušľachťujú chrómovaná lišta na kapote a prúžok v medenej farbe, ktorý korešponduje s povrchovou úpravou štandardných 16palcových zliatinových kolies. Eleganciu vozidla završuje výrazný chrómovaný nápis Collezione, ktorý veku batožinového priestoru dodáva štýlovosť a potvrdzuje spojitosť tohto modelu s jarnou verziou Collezione.

 

Štýl, technológie a motory

Na svet módy odkazujú tiež interiéry, ktoré sú charakteristické pruhovanými sedadlami vo vínovom a čiernom odtieni s čiernou vinylovou hornou časťou a vyšívaným vínovým logom 500. Prístrojový panel vo farbe karosérie zušľachťuje prúžok v medenom odtieni. Čierne koberčeky potom zdobí vínové vyšívané logo Collezione. Štýl a eleganciu modelu Collezione si môžete vziať so sebou kamkoľvek vďaka špeciálnemu krytu kľúča od značky Mopar, ktorý je charakteristický medeným odtieňom a logom Collezione.

Úchvatný vzhľad sa v novej špeciálnej edícii Fiatu 500 snúbi s modernými technológiami, ktoré v štandarde zahŕňajú parkovacie senzory a snímač dažďa a stmievania. Tieto prvky spĺňajú požiadavky zákazníkov hľadajúcich komfort, praktickosť a bezpečnosť. Výbava modelu Collezione bola totiž navrhnutá tak, aby každodenné jazdy boli ľahšie a komfortnejšie.

Nový Fiat 500 Collezione ponúka aj rad voliteľných prvkov, akými sú napríklad infotelematický systém Uconnect 7" HD LIVE s funkciami Apple CarPlay a Android AutoTM, vstavaná navigácia s mapami TomTom, najväčší 7" TFT displej v kategórii a prémiový audiosystém Beats pre dokonalé počúvanie hudby.

Android Auto, Google Play a Google Maps sú ochrannými známkami spoločnosti Google LLC.

Apple CarPlay je registrovanou ochrannou známkou spoločnosti Apple Inc.

Aplikácie Apple CarPlay a Android Auto ni sú doposiaľ na Slovensku podporované.

 

Na výber sú dva zážihové motory v emisnej špecifikácii Euro 6D - osvedčený motor 1.2 s výkonom 69 k a agilný motor 0.9 TwinAir s výkonom 85 k.

 

Fiat 500 Collezione, styled by L'Uomo Vogue

Reklamná kampaň na nový Fiat 500 Collezione vychádza z partnerstva medzi značkou Fiat a magazínom L'Uomo Vogue. Obe značky vždy zdieľali rovnaké hodnoty, čo sa týka štýlu, elegancie a pozornosti k detailom. Magazín vydavateľstva Condé Nast je už vyše 50 rokov ukazovateľom trendov v oblasti pánskej módy. Tak ako ikona značky Fiat aj magazín L'Uomo Vogue je lídrom vo svojom odbore a definuje nové trendy v oblasti módy, umenia a dizajnu, šíri taliansky štýl do celého sveta a je medzinárodne uznávanou ikonou. L'Uomo Vogue je jedným z mála pánskych magazínov, ktoré môžu tvrdiť, že v mnohých prípadoch ovplyvňujú myslenie a životný štýl zákazníkov v Taliansku aj po celom svete.

Nie je preto prekvapením, že pre uvedenie novej kampane Fiat 500 Collezuione, Styled by L'Uomo Vogue bola zvolená obálka magazínu L'Uomo Vogue. Na obálke magazínu sa zobrazuje tvár, ktorá sa pohne, akoby niečo sledovala. Nový Fiat 500 Collezione prichádza do miestnosti a zastavuje sa v sekcii venovanej doplnkom. Neodolateľný štýl 500 priťahuje oblečenie, dizajnové predmety, hodinky a rad ďalších kultových a trendy predmetov, ktoré ožívajú a vstupujú do vozidla. Ikonický Fiat 500 bol ostatne vždy skutočným katalyzátorom štýlu a trendov.

Keď sa časopis zatvára, Fiat 500 Collezione sa stáva skutočným supermodelom a obsadzuje prednú obálku magazínu ako skutočná hviezda modelingu.

 

Vždy módny

Nový Fiat 500 Collezione pokračuje v úspešnej tradícii modelu prezentujúceho sa verejnosti v rôznych exkluzívnych outfitoch. To, že zostáva verný sám sebe, je jedno z tajomstiev jeho večnej mladosti a viac ako desaťročného úspechu. Dnes je ikonický Fiat 500 globálnejší ako kedykoľvek predtým, o čom svedčí aj skutočnosť, že osem z desiatich vozidiel je predaných mimo Taliansko. Fiat 500 je lídrom európskeho segmentu A a vo svojom jedenástom roku života potvrdzuje svoje dominantné postavenie na trhu. V tomto roku patrí medzi trojicu najpredávanejších modelov najmenej v 16 krajinách Európy. So 142 000 predanými vozidlami prekonáva Fiat 500 svoj doterajší rekord na európskom trhu (Fiat 500 a Abarth 500) a zaznamenáva najlepších osem mesiacov v celej svojej histórii.

 

Turín, 12. októbra 2018