Skip to content Skip to navigation

Rodinu špeciálnych verzií 500 Mirror je už možné objednávať

Špeciálne série 500X Mirror, 500L Mirror a 500 Mirror zahŕňajú najnovšie technológie pre pripojenie chytrého telefónu k infotelematickému systému UConnect.


Systém UConnectTM 7" HD (dotyková obrazovka s vysokým rozlíšením) je pripravený pre Apple CarPlay a Android AutoTM (dostupný len na vybraných trhoch), vďaka čomu dokáže zrkadliť prostredie chytrého telefónu na palubnom displeji, takže vodič môže využívať všetky výhody pripojenia a súčasne riadiť bezpečne.


Trojicu špeciálnych modelov radu Mirror charakterizuje modrý odtieň karosérie, ktorý upozorňuje na ich zameranie na technológie a konektivitu. Úplne nový model 500X Mirror vyniká jedinečným matne modrým odtieňom Blue Jeans, matne chrómovanými detailmi, logom Mirror na stĺpiku, 17palcovými čiernymi zliatinovými kolesami s diamantovou úpravou a xenónovými svetlometmi. V interiéri zaujme prístrojový panel v matne modrom odtieni Blue Jeans a nové špeciálne čalúnenie sedadiel s modrým kontrastným prešívaním.


Exkluzívny model 500L Mirror je charakteristický novým dvojfarebným spracovaním v modrom odtieni Venezia so šedou strechou Maestro, chrómovanými detailmi, logom Mirror na stĺpiku, hmlovými svetlami a voliteľnými 17palcovými zliatinovými kolesami s diamantovou úpravou.


Model 500 Mirror, ktorý je určený generácii milénia, dostal nový športový nádych. K dispozícií je vo všetkých odtieňoch radu 500 a tiež s novým modrým odtieňom Italia Blue. Nová verzia je charakteristická chrómovanými detailmi na prednom nárazníku a krytoch zrkadiel, zliatinovými kolesami a hmlovými svetlami. K dispozícii sú dve verzie: hatchback s presklenou strechou a kabriolet.


Od dnešného dňa je možné objednávať špeciálne modely Fiat 500 Mirror, 500X Mirror a 500L Mirror zahŕňajúce najnovšie technológie v oblasti infotelematiky. Sú určené zákazníkom, pre ktorých sú najnovšie technológie a stále pripojenie aj na palube vozidla dôležitou súčasťou života.


V nadväznosti na úspech modelu 500 Mirror predstaveného v apríli sa rad technológií určených pre systém UConnectTM LINK - kompatibilita s CarPlay a Android AutoTM - rozširuje na ďalšie dva modely rodiny 500, ktorým prináša všetky výhody pripojenia a bezpečnosti. Každý z modelov má jedinečný vzhľad a výbavu. Modely edície Mirror sú opatrené dômyselným systémom UConnectTM 7" HD Live, ktorý je v štandarde pripravený pre použitie Apple CarPlay a je kompatibilný s Android AutoTM. Táto dôležitá evolúcia uspokojí všetkých, ktorí hľadajú lepšie spojenie osobných elektronických zariadení s automobilom.

Systém UConnectTM 7" HD LIVE


Špeciálne modely 500 Mirror, 500X Mirror a 500L Mirror prichádzajú v štandarde s novou generáciou systému UConnectTM so 7" dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením, rozhraním Bluetooth, funkciou audio streaming, čítačkou textových správ, rozpoznávaním hlasu, vstupmi Aux a USB s integráciou iPod a ovládaním na volante. Na želanie je potom k dispozícii zadná parkovacia kamera (iba 500X a 500L) a nová integrovaná navigácia TomTom 3D.


Užívatelia môžu zostať v spojení vďaka službám UConnectTM LIVE. Po stiahnutí bezplatnej aplikácie UConnectTM LIVE z App Store alebo Google Play Store do svojho chytrého telefónu môže užívateľ plne rozvinúť výhody služieb UConnectTM LIVE, ktoré zahŕňajú streamovanie hudby prostredníctvom kanálov Deezer a TuneIn, správy z Reuters, pripojenú navigáciu TomTomLIVE a zostať v spojení s priateľmi na facebooku a twitteri. A nechýbajú ani aplikácie eco:Drive a my Car, ktoré pomáhajú šetriť palivo a zároveň chrániť životné prostredie.


Apple CarPlay a Android Auto


Najvýznamnejším prvkom systému UConnectTM vo verziách Mirror je integrácia Apple CarPlay - najchytrejšieho a najbezpečnejšieho spôsobu použitia iPhonu počas jazdy - a Android AutoTM, nového infotelematického systému, ktorý umožňuje využiť všetky funkcie Google (dostupný len na vybraných trhoch).


Apple CarPlay zobrazuje trasu optimalizovanú podľa dopravných podmienok a môže byť využitý pri realizovaní telefonických hovorov, otváraní textových správ a prehrávaní hudby, bez toho aby akokoľvek znižoval pozornosť na jazdu


Systém je tiež kompatibilný s Android AutoTM, ktorý umožňuje pokračovať v aplikáciách Android vo vozidle, a to tým, že aplikácie a služby zobrazuje na hlavnom displeji vozidla, čím umožňuje bezpečný prísun všetkých informácií


Vodič môže využiť Google MapsTM pre získanie smerových inštrukcií a ľahko pristupovať k hudbe, multimediálnemu obsahu a obľúbeným aplikáciám pre zasielanie správ. Jednoduchá a bezprostredná interakcia so zariadeniami zaručuje pohodlie pri zachovaní rovnakého operačného systému. Výsledkom je nepretržité pripojenie, bezpečná jazda, komfort na palube a skvelá ergonómia.


Android Auto, Google Play a Google Maps sú registrovanými obchodnými značkami Google Inc


Výbava a vzhľad modelov 500 Mirror, 500X Mirror a 500L Mirror


Model 500 Mirror bol prvýkrát predstavený na ženevskom autosalóne v roku 2017 a na trh bol uvedený v apríli toho istého roku. Predstavuje ideálne vozidlo pre generáciu milénia, ktorá miluje technológie a nepretržité pripojenie. Fiat 500 Mirror sa vracia v prepracovanej verzii.


Nová špeciálna séria je k dispozícii ako kabriolet a hatchback (s presklenou strechou). Charakteristická je chrómovanými vonkajšími spätnými zrkadlami, predným nárazníkom s chrómovanými detailmi, logom Mirror na stĺpiku a exkluzívnym modrým odtieňom Italia Blue (voliteľne). Zákazníci môžu vozidlo vybaviť 16palcovými zliatinovými kolesami a hmlovými svetlami. V interiéri zaujmú okrem systému UConnectTM 7" HD Live, ktorý je pripravený pre funkciu CarPlay a Android Auto, tiež nové, odvážnejšie sedadlá (voliteľne).


Model 500 Mirror je k dispozícii so všetkými motorizáciami, aké ponúka výbava Lounge


Ďalšie dve špeciálne edície 500X Mirror a 500L Mirror vychádzajú z výbavy Plus a sú dokonalou zmesou štýlu a technológií. Charakteristické sú exkluzívnymi farebnými kombináciami a špecifickou štandardnou výbavou.


Model 500X Mirror má matne modrý odtieň karosérie Blue Jeans (k dispozícii voliteľne) a vycibrené chrómované detaily vrátane vonkajších kľučiek dverí, bočných líšt, rámčekov hmlových svetiel, krytov zrkadiel a strešných nosičov (na želanie). Vzhľad dopĺňajú logo Mirror na stĺpiku karosérie, elegantné 17palcové čierne kolesá s diamantovou úpravou a účinné xenónové svetlomety.


Rovnako svieži a mladistvý duch pokračuje aj v interiéri, kde nájdeme čelnú časť prístrojového panelu v modrom odtieni Blue Jeans a nové čalúnenie s modrým prešívaním. Motorizácie modelu 500X Mirror zahŕňajú zážihové motory 1.6 e-TorQ 110 k a 1.4 MultiAir 140 k s manuálnou alebo dvojspojkovou prevodovkou, a dieselové motory 1.6 Multijet 120 k s manuálnou alebo dvojspojkovou prevodovkou.


Rovnako vzrušujúci je aj model 500L Mirror, ktorý zavádza nové dvojtónové prevedenie v modrom odtieni Venezia so šedou strechou Maestro, chrómovanými doplnkami a krytmi vonkajších zrkadiel v odtieni Maestro. Výsledok je očarujúci a vizuálne evokuje svet špičkových technológií. O tom svedčí aj logo Mirror z lešteného hliníka. Výbavu tejto špeciálnej edície dopĺňajú hmlové svetlá a 17palcové zliatinové kolesá s diamantovou úpravou. K dispozícii sú aj ďalšie odtiene karosérie, modrá Denim, biela Gelato, čierna Cinema, sivá Moda a sivá Maestro, ktoré sú kombinované s čiernou alebo bielou strechou a chrómovanými krytmi vonkajších spätných zrkadiel.


Fiat 500L Mirror je vybavený radom motorizácií, ktoré napĺňajú špecifické potreby zákazníkov. K dispozícii sú zážihové motory 1.4 95 k a 1.4 TJet 120 k, dvojpalivové agregáty spaľujúce benzín a LPG 1.4 TJet 120 k alebo benzín a zemný plyn 0.9 TwinAir Natural Power 80 k a tiež dieselové motory 1.3 MultiJet 95 k, rovnako s prevodovkou Dualogic, a 1.6 MultiJet 120 k.